Máte citlivou pleť

Naučte se o ni správně pečovat

Pokožka celého těla, ale obličeje především, je jakýmsi lakmusovým papírkem našeho stavu zažívání, právě probíhající roční doby, přítomnosti stresu v našem životě, hormonální nerovnováhy (například i v těhotenství) a především pak celkového životního stylu, který nás provází.

Pleť také může citlivě reagovat na kosmetiku, kterou používáme, proto je přírodní certifikovaná kosmetika tou nejlepší volbou. Chceme-li zabránit pocitu pnutí, svědění či pálení, chceme-li eliminovat hrubnutí kůže, které souvisí s její ochrannou funkcí, je dobré zvolit nějaký zvláčňující, nedráždivý a extrémně jemný přípravek, který zároveň pleť vyživí a dodá jí vlhkost.

Ideálním řešením pro všechny typy pleti je obecně lehký
mandlový olej ve složení produktu, který se velmi dobře vstřebá, pokožku nezamastí, vyživí a důkladně ochrání. Taková složka prospěje každé pleti a ta citlivá či přecitlivělá navíc potřebuje harmonizovat, ochránit a nedráždit. Rovnováhu, ochranu a zjemnění dodá vaší pokožce právě mandlový olej, který je oblíbenou složkou zvláčňujících a hydratačních krémů i pro ty nejcitlivější z nás.

Mandlový olej z biologického zemědělství

Před několika lety Weleda otevřela svůj fair trade projekt získávání mandlového oleje z biologického zemědělství ve spolupráci s družstvem Manan ve Španělsku poblíž Alicante.


Produkty tělové a pleťové péče pro tu nejcitlivější pleť a přípravky dětské péče značky Weleda jsou tak plné mandlového oleje ze sladkých mandlí pocházejících z jedné z největších ekologických mandlovníkových plantáží v Evropě.


Kooperativa Manan a Weleda mají společné ekologické, ekonomické i sociální cíle. Jedním ze zajímavých bodů spolupráce je fakt, že všech cca 100 pěstitelů se na 6000hektarové plantáži vzdalo umělého zavlažování, a to z toho důvodu, že ve Španělsku je voda vzácná a dlouhodobé zavlažování navíc vede k zasolování půdy, erozi a ztrátě výnosnosti.


Z jednoho hektaru plantáže je tak díky udržitelnému pěstování sklizeno jen 500 kg mandlí, což je asi jedna desetina množství, které se sklidí na podobně rozlehlé plantáži intenzivně pěstované mandloně v  Kalifornii.

Mandle se v kopcovitém terénu Alicante sklízejí pomocí sítě ručně.

Claudie Marčeková

make up artistka doporučuje


Mandlový pleťový olej používám nejčastěji zejména pro jeho multifunkčnost. Nejvíce jsem si ho oblíbila pro jeho skvělé odličovací vlastnosti. Pleť nejenom šetrně čistí, ale zároveň i hydratuje – takové 2 kroky v jednom. Ideální pro použití ráno i večer.


Mandlový olej lze výborně kombinovat i s dekorativní kosmetikou. Přidáním pár kapek oleje při aplikaci make-upu docílíte velmi svěžího vzhledu pleti. Olej lze také kombinovat se rtěnkou, které dodá atraktivní lesk. Jelikož má hojivé účinky, je vhodný i pro aknózní pleť.

Mandlová řada Weleda

pro citlivou pokožku